Kasko

Kasko Yenileme Süresi

Hasarsızlık İndirim Oranı

2. yıl yenilemede

% 30

3. yıl yenileme

% 40

4. yıl yenileme

% 50

5. yıl yenileme

% 60

Kasko Primlerini Etkileyen Faktörler Nelerdir;

Kasko poliçeleri, Trafik sigortaları gibi zorunlu sigortalar olmayıp sigortalının ihtiyacı ve talepleri doğrultusunda düzenlenebilmektedir.

Kasko poliçelerinde standart fiyatlandırma bulunmamaktadır;

* Aracın markası- modeli
*Aracın kullanım amacı ve yaşı
*Sürücü yaşı- cinsiyeti
*Sürücü mesleği
*Plaka numarası
*Hasarsızlık Kademesi

gibi faktörlerle birlikte özellikle fiyat farklılıklarının sebebi belirlenen teminatlardır.

Kasko poliçesi satın alırken teminatlar düşürerek daha ekonomik bir kasko poliçesi satın almak mümkünken olası bir hasar durumunda poliçenizden tam anlamı ile yararlanabilmek için teminatları dikkatlice seçmekte fayda olacaktır.

*Aracın onarılacağı servis seçimi
* Parça değişiminde orijinal- muadil kullanımı
* Muafiyetler
*Aracın serviste kalması durumunda yedek araç temini, süresi ve yedek aracın segmenti
*Kusurlu olunan bir kazada Trafik sigortasının üzerinde kalan tutarın kaskodan ödeneceği limiti (İhtiyari Mali Mesuliyet Limiti)

gibi teminatlar birkaç örnektir.

Ancak elbette tercihiniz yetkili bir servis değil ise ya da mevcut koşullarda zaten ikinci bir aracınız var ise bu teminatlara ayrıca ödeme yapmanız gerekmez. Bu sebeple sigortalı talebi ve ihtiyacına göre teminatları belirlemek büyük önem taşımaktadır.

Bazen sigorta şirketleri aynı teminatlarda farklı teklifler sunabilirken; Müşteri memnuniyetine önem veren ve bu şirketler arasında daha ekonomik olanı tercih etmek faydalı olacaktır.

Henüz kasko poliçeniz yok ise ya da mevcut kasko poliçenizin yenileme teklifini almak için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz: 0530 918 35 17- 0530 918 35 16

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Nedir?

Günlük hayatta olası kazalarda hasarlar Trafik Sigortası limitlerini aşabilmektedir. Bu durumda kazada kusurlu kişinin kaskosu var ise kaskodaki İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) limitlerinden karşı tarafın hasarının kalan kısmı ödenir. Ancak kaskoda İMM limiti yeterli değilse ya da kişinin kaskosu yok ise Trafik Sigortasının üzerinde kalan hasar ödemesi kusurlu kişiden talep edilir. Bu durumda Trafik Sigortasına ek ya da kaskoda İmm teminatı limitli ise bir Sınırsız İhtiyari Mali Sorumluluk poliçesi sigortalılarımızı olası risklerden korumuş olacaktır. Üstelik manevi tazminat talepleri de sınırsız olarak teminata dahildir.

Trafik Sigortanızın hangi şirketten olduğu fark etmeksizin Sınırsız İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası teklifi almak için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz: 0530 918 35 17- 0530 918 35 16